Rzeczownik rodzaj żeński – kolor niebieski.

 

mama (j. francuski) - maman (rodzaj żeński) - kolor niebieski- wyraz pomocniczy: mama

Każdy obraz składa się z dwóch zasadniczych części. Część pierwsza przedstawia słowo, wyrażenie, którego chcemy się nauczyć w języku obcym. Do narysowania jest wówczas używany jeden z kolorów (czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy, fioletowy, żółty, różowy lub czarny) oraz symbole (strzałki lub czerwona fala). Druga część obrazu utworzonego metodą iM-Words jest narysowana kolorem szarym i przedstawia słowo bądź wyrażenie podpowiadające wymowę lub pisownię wyrazu obcego.

 

Kolory zastosowane w pierwszej części obrazu iM-Words określają rodzajnik rzeczownika, który bardzo często w wielu językach ma wpływ na formę gramatyczną zarówno samego rodzajnika jak i innych części mowy.

 

Obrazy tworzone za pomocą metody iMagingWords, są wyraziste a jednocześnie proste w swej budowie.

 

.

Przyimek - kolor różowy

 

Kolor różowy: przyimek - wyraz nieodmienny łączący niejednorodne części zdania lub wyrażenia, wyrażający relacje między jakimiś obiektami lub zdarzeniami.

 

Przysłówek - kolor żółty

 

 

Kolor żółty – przysłówek (nieodmienna część mowy określająca czynności, stany oraz inne cechy. Występuje przeważnie z czasownikiem, przymiotnikiem lub innym przysłówkiem:

 

 

Zaimek - kolor fioletowy

 

kolor fioletowy – zaimek (część mowy zastępująca: rzeczownik (np. ja).

 

ona (j. angielski) – she - wyraz pomocniczy: szafa

Przymiotnik – kolor pomarańczowy

 

piękna, piękny (j.angielski – beautiful - wyraz pomocniczy: blondynka

Rzeczownik rodzaju nijakiego

 

Rzeczownik rodzaju nijakiego bądź rodzajnik nie wpływa generalnie na budowę wyrazu bądź wyrazów w zdaniu:

 

pokój (w mieszkaniu) (j. angielski) – room - wyraz pomocniczy: rumak

Czasownik o odmianie nieregularnej

 

Czasownik o odmianie nieregularnej – obwódka koloru czerwonego o nieregularnym kształcie

 

biegać (j.angielski – odmiana nieregularna) – run – wyraz pomocniczy: ranek

Przedstawiamy Państwu nową rewelacyjną metodę nauki słów z języków obcych.

 

Polega ona na nauce wyrazów języka obcego poprzez zapamiętywanie obrazów. Obrazy te są tworzone za pomocą opracowanego określonego schematu, dzięki temu są łatwe do zapamiętywania.

 

Obrazy te również uczą gramatyki. Jest to ważne ponieważ uczenie się samych wyrazów bez gramatyki w wielu językach jest błędem.

 

Od dzisiaj, gdy będziesz chciał przypomnieć sobie jakieś słowo z języka obcego, w Twojej wyobraźni ukaże się obraz (a nie napis), który dużo szybciej i skuteczniej przypomni Ci, jak wypowiedzieć i napisać wyraz, którego potrzebujesz.

 

Nauka metodą iMagingWords jest dużo bardziej efektywna i komfortowa, dzięki czemu będziesz potrzebował o wiele mniej energii i czasu na przyswojenie sobie nowych słów.

 

 

Jak uczyć się systemem iMagingWords

 

 

Zasady iM-Words!

 

 

Poniżej znajdują się zasady oraz opis symboliki stosowanej w metodzie iM-Words. Zostanie to pokazane na przykładach z różnych języków.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czasownik - odmiana regularna

 

Czasownik o odmianie regularnej - dwie czerwone strzałki

 

biegać (j. hiszpański) - correr - wyraz pomocniczy: korrida

 

Rzeczownik – rodzaj męski– kolor czerwony

 

np.: dziecko (j. hiszpański) - niño (rodzaj męski) - kolor czerwony – wyraz pomocniczy: niania (kolor szary)

Obraz pomocniczy - kolor szary

 

Kolor szary – wyraz, zwrot pomocniczy.

 

 

wczoraj (j.angielski) – yesterday – wyraz pomocniczy: jesionka

Dlaczego to działa?

 

Jest to faktycznie dziwne, (jak twierdzi sam twórca metody), dlaczego metoda ta, która wymaga od umysłu zapamiętania znacznie większej ilości informacji niż w przypadku nauki za pomocą wystandaryzowanej czcionki, jest o wiele bardziej skuteczna.

 

W tej metodzie umysł musi zapamiętywać znacznie więcej informacji, a mimo to wykonuje z subiektywnie znacznie mniejszym wysiłkiem i znacznie skuteczniej. Informacji jest znacznie więcej, ponieważ w pamięci zostaje zakodowany nie tylko dotychczas obcy wyraz lecz również, wszelkie szczegóły dotyczące obrazu jak chociażby; ilość linii, ich kształt, grubość, położenie względem siebie o kolorze nie wspominając.

 

Stąd jeśli informacji do zapamiętania jest znacznie więcej, dlaczego ta metoda jest skuteczniejsza?

 

Twórca pomysłu już od kilku lat interesuje się takimi tematami jak: intuicja, neurolingiwistyka, psychologia a ostatnio radiestezja czy psychotronika. Szukał tam odpowiedzi, do czego może być zdolny ludzki umysł, jak zwiększyć jego efektywność, dlaczego jedni ludzie są ponadprzeciętni a inni tylko przeciętni. Tam znalazł nie tylko ciekawe teorie nt. umiejętności pracy mózgu jak np. pole morfogenetyczne jak i wiele niezwykłych przykładów jak ludzie potrafią wykorzystywać własny umysł nie tylko w celu zapamiętywania informacji, w zasadzie to ostatnie.

 

Czytając o tych teoriach, autor systemu doszedł do wniosku, że problemem w zapamiętywaniu nie jest ilość informacji tylko forma ich podania.

 

Zdaniem autora, metoda ta wykorzystuje bardziej efektywnie drugą półkulę mózgu odpowiadającą za kreatywność. Dotychczasowe sposoby nauczania, nawet wykorzystujące obraz jako część nauki, nie są jednak zaprojektowane by to zjawisko wykorzystywać w odpowiednio dużym stopniu.

 

Zdaniem autora problemem jest duża różnica między charakterem pracy obu półkul w czasie nauki w tradycyjny sposób. Mocno wysilona półkula odpowiadająca za logiczne myślenie i pracę z tekstem jest w dużym kontraście z półkulą kreatywną, artystyczną, która wówczas bardziej odpoczywa. Ten „kontrast” powoduje - zdaniem autora – znacznie utrudnione zapamiętywanie. „Włączenie” drugiej półkuli lub pozostałej części mózgu (ponieważ naukowcy wciąż nie są zgodni co do rozkładu pracy na poszczególne fragmenty mózgu). Powoduje większe zaangażowanie mózgu w proces zapamiętywania a tym samym lepsze efekty.

 

Jak jest jednak naprawdę, trudno powiedzieć. Wciąż nie ma metod naukowych, które wyjaśniają w jednoznaczny i niepodważalny sposób, dlaczego nasz mózg pracuje w ten a nie inny sposób i jak zwiększyć świadomie procent wykorzystania jego niezmierzonego potencjału.

 

O twórcy pomysłu

 

Twórca pomysłu Piotr Kozłowski, absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej, (obecnie zamieszkujący w Warszawie) już od kilku lat interesuje się takimi tematami jak: intuicja, neurolingiwistyka, psychologia  czy psychotronika. Szukał tam odpowiedzi, do czego może być zdolny ludzki umysł, jak zwiększyć jego efektywność, dlaczego jedni ludzie są ponadprzeciętni a inni tylko przeciętni. Tam znalazł nie tylko ciekawe teorie nt. umiejętności pracy mózgu jak np. pole morfogenetyczne jak i wiele niezwykłych przykładów jak ludzie potrafią wykorzystywać własny umysł nie tylko w celu zapamiętywania informacji.

Piotr Kozłowski - twórca metody iM-Words obrazowa słów.

 

 biuro [at} imagingwords.com

REGULAMINY

Wszystkie teksty, rysunki, oraz wszystkie inne materiały opublikowane na niniejszych stronach oraz w aplikacji lub innych środkach przekazu podlegają ochronie praw autorskich.   Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie części lub całości zawartości bez zezwolenia jest zabronione.

KONTAKT

REGULAMINY

NEWSLETTER