Najczęściej zadawane pytania

czyli FAQ.

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. metody i produktów iM-Words

 

1. Jakich języków można się uczyć metodą

iM-Words?

 

Odp.: Można się uczyć każdego języka. Metoda iM-Words została specjalnie opracowana na nauki języków obcych w uwzględnieniem specyfiki różnych języków dzięki czemu można się jej uczyć niemalże każdego języka

 

2. Do których języków są gotowe fisz-kart lub aplikacja?

 

Odp.: Aktualnie są dostępne do czterech języków: angielskiego francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Trwają pracę nad udostępnieniem kolejnych baz słów.

 

3. Czym metoda iM-Words wyróżnia się na tle innych?

 

 Metoda iM-Words uczy nas języka obcego za pomocą obrazów. Obrazów specjalnie tworzonych do każdego słowa, w których dodatkowo jest zakodowana informacja o podstawowych zasadach gramatycznych dot. danego wyrazu oraz podpowiedź początku wyrazu w wymowie lub pisowni wyrazu obcego.

 Nauka polega na zapamiętaniu obrazu iM-Words, który przywołany w pamięci pomoże nam szybko przypomnieć, jak się wymawia i pisze dany wyraz oraz podstawową zasadę gramatyczną.

 

4. Skąd się wzięła nazwa iM-Words?

 

Nazwa iM-Words pochodzi od słów „imaging words” czyli „obrazowanie słów”. Zawsze mogą Państwo wpisać w przeglądarkę imagingwords.com lub imagingwords.pl i również trafią państwo na stronę poświęconą metodzie iM-Words

 

5. Na czym oparto budowanie metody iM-Words?

 

Założeniem metody iM-Words było m.in. to, że pojemność naszej pamięci jest wystarczająca, by pomieścić wszystko, co chcemy. Jak również to, że nasz umysł znacznie łatwiej zapamiętuje obrazy niż tekst, co jest zaskakujące, bo przecież zapamiętując obraz musimy „zarejestrować” znacznie więcej szczegółów.

 

6. Dlaczego metoda iM-Words ma działać lepiej?

 

Z pewnością daje się zauważyć, iż uruchamiając pamięć wizualną, znacznie skuteczniej i przyjemniej można się uczyć. Wielu z Was pewnie nieraz odniosło wrażenie, że łatwiej sobie przypomnieć wygląd zabytkowego kościoła, który zwiedzaliście podczas ostatniej podróży niż nazwę ulicy, na której on stoi albo nawet nazwę miasta. Trudno odpowiedzieć, dlaczego tak jest, ale wielu z Was przyzna, iż obrazy zapamiętuje się znacznie trwalej i łatwiej.

 

7. Czy fisz-kartami iM-Words można grać?

 

Tak. Zostało opracowanych kilkadziesiąt gier na fisz-karty (fiszki) iM-Words do każdego z języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

 

Aktualnie w każdym pudełku fiszek iM-Words jest opis 20 gier, dzięki którym możesz uatrakcyjnić swoją naukę języków obcych.

 

 

8. Gdzie można kupić produkty iM-Words?

 

Fisz-karty iM-Words można kupić w księgarniach na terenie całej Polski, głównie w księgarniach językowych sieci PolAnglo oraz Edu-Książka.

 

9. Co oznaczają kolory na rysunkach?

 

Za pomocą kolorów oznaczono:

a) rodzajniki (rodzaje) rzeczowników:

rodzaj męski - kolorem czerwonym,

rodzaj żeński - kolorem niebieskim,

rodzaj nijaki - kolorem zielonym.

b) poszczególne części mowy kolorami:

pomarańczowym - przymiotnik,

żółtym - przysłówek,

fioletowym - zaimek,

różowym - przyimek,

czarnym - liczebnik.

Czasownik zawsze jest z symbolem nieregularnej czerwonej fali (czasownik o odmianie nieregularnej) lub strzałek (czasownik o odmianie regularnej).

 

 

10. Jaki zestaw słów jest w każdym pudełku fiszek iM-Words?

 

W każdym pudełku znajduje się 300 obrazków (słów) z poziomu A1. Jest on przeznaczony zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych, które chcą rozpocząć naukę języka obcego.

 

11. Dla kogo są przeznaczone iM-Words fiszki?

 

Z metody może korzystać każdy, kto uczy się języka obcego na poziomie A1. Systematycznie będzie powiększona baza słów obrazków.

 

 12. Kto jest twórcą pomysłu iM-Words?

 

 Twórcą pomysłu jest Piotr Kozłowski, aktualnie mieszkający w Warszawie, pochodzący z niewielkiej miejscowości pod Lublinem.

 

 

KSIĘGARNIE

 

 biuro [at} imagingwords.com

REGULAMINY

Wszystkie teksty, rysunki, oraz wszystkie inne materiały opublikowane na niniejszych stronach oraz w aplikacji lub innych środkach przekazu podlegają ochronie praw autorskich.   Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie części lub całości zawartości bez zezwolenia jest zabronione.

KONTAKT

REGULAMINY

NEWSLETTER